Společnost Verbatim se od ledna 2012 stane distributorem přenosných a kohoutkových řešení značky Cleansui, včetně souvisejících filtračních patron, v Evropě, Rusku, Společenství nezávislých států, na Blízkém východě a v Africe (EMEA). Vodní filtry Cleansui v současnosti mimo region EMEA vyvíjí a prodává společnost Mitsubishi Rayon Cleansui Co., která v Japonsku patří mezi přední hráče na trhu s vodními filtry.

Výrobky Cleansui obsahují unikátní moderní filtrační systém, který k vyčištění vody a ke zlepšení její chuti využívá kombinaci filtrů z keramiky a membrány z dutého vlákna a filtrů s aktivním uhlím. Zvláštním rysem výrobků Cleansui je filtr z membrány z dutého vlákna vyrobený z velmi jemného polyetylenu, který dokáže odstranit z vody částečky menší než 0,1 mikrometru, včetně bakterií, plísní a jiných mikroorganismů. Ve vodě však ponechává prospěšné živiny a minerály.

  • Posledních 26 let patří Cleansui mezi nejoblíbenější značky vodních filtrů v Japonsku.
  • Výrobky Cleansui vyrábí společnost Mitsubishi Rayon Cleansui Co.
  • Japonské slovo „sui“ znamená „voda“.
  • Filtr z membrány z dutého vlákna odstraňuje z vody částečky menší než 0,1 mikrometru.
  • Společnost Verbatim bude od ledna 2012 hlavním distributorem značky Cleansui v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.

Většina vodních filtrů dostupných v Evropě používá pouze uhlíkový filtr. Uhlíkový filtr zlepšuje chuť vody, ale nedokáže zcela odstranit mikroorganismy a jiné nečistoty, které jsou v ní obsaženy. Výrobky značky Cleansui obsahují unikátní moderní filtrační systém, který využívá kombinaci filtrů z keramiky a membrány z dutého vlákna a filtrů s aktivním uhlím. Filtr ze speciální keramiky odstraňuje rozpustné olovo. Filtr s aktivním uhlím redukuje nepříjemné pachy, chlor a plísně a zároveň úspěšně odstraňuje pesticidy, herbicidy a těkavé organické látky. Hlavní předností výrobků značky Cleansui je však filtr z membrány z dutého vlákna vyrobený z velmi jemného polyetylenu. Ten dokáže z vody odstranit částečky menší než 0,1 mikrometru, včetně bakterií, řas, plísní, mikroorganismů, cyst, kryptosporidií a kovů jako rez či olovo. Filtry Cleansui odstraňují potenciálně nebezpečné látky (v závislosti na zvoleném filtru), ale v pitné vodě zároveň ponechávají prospěšné živiny a minerály.

Verbatim EUMEA jako evropský distributor od ledna 2012

Verbatim Europe bude hlavním distributorem výrobků značky Cleansui v Evropě, na Blízkém východě a v Africe (region EMEA)

„Společnosti Mitsubishi Rayon a Verbatim jsou součástí korporace Mitsubishi Chemical Holdings Corporation. Logickým krokem bylo proto využít rozsáhlého a úspěšného působení společnosti Verbatim na trhu k prodeji výrobků značky Cleansui v Evropě, Rusku, Společenství nezávislých států, na Blízkém východě a v Africe (EMEA),“ vysvětluje Futomitsu Horiuchi, výkonný ředitel společnosti Mitsubishi Rayon Cleansui Co., Ltd. „Cleansui je již 26 let vedoucí značkou na japonském trhu vodních filtrů a s podporou společnosti Verbatim plánujeme výrazně rozšířit naši působnost po celém světě. Cleansui přináší vodu s výbornou chutí do Evropy, Ruska, Společenství nezávislých států, na Blízký východ a do Afriky.“

„Je nám ctí a potěšením nabízet tuto velmi speciální technologii v našem regionu,“ dodává Gary Milner, prezident společnosti Verbatim EUMEA. „Naším úkolem bude vybudovat síť vyškolených prodejců, kteří nám pomohou podporovat značku Cleansui v Evropě, Rusku, Společenství nezávislých států, na Blízkém východě a v Africe. Výchozím bodem pro tyto aktivity bude letošní veletrh Aquatech v Amsterdamu.“

Řada vodních filtrů Cleansui bude poprvé prezentována na veletrhu Aquatech v Amsterdamu od 1. do 4. listopadu 2011 v hale 3, na stánku č. 212.

* Cleansui je registrovaná ochranná známka mateřské společnosti Mitsubishi Rayon.

O společnosti Mitsubishi Chemical Holdings Corporation (MCHC)

Skupinu Mitsubishi Chemical Holdings Group tvoří celkem 420 firem: holdingová společnost Mitsubishi Chemical Holdings, klíčová provozní společnost Mitsubishi Chemical, Mitsubishi Tanabe Pharma, Mitsubishi Plastics, Mitsubishi Rayon, 340 konsolidovaných poboček a přibližně 80 přidružených společností.

O společnosti Cleansui

Vlastníkem značky Cleansui je společnost Mitsubishi Rayon Cleansui, člen skupiny MCHC. Mateřská společnost Mitsubishi Rayon vyvinula v roce 1975 jako první na světě membránu z dutého vlákna z polyetylenu. Tento výrobek získal kladná hodnocení díky vysoké účinnosti filtrování a v současné době je používán v celé řadě oblastí, včetně zdravotnických a průmyslových odvětví. V roce 1984 společnost Mitsubishi Rayon vstoupila na trh čištění vody s unikátním duálním filtračním systémem (modul s aktivním uhlím a dutým vláknem). Jako první značka na světě dodávající zařízení na úpravu vody vybavená membránovým filtrem z dutého vlákna nabídla řešení problémů jako množení bakterií ve vodě.

O společnosti Verbatim

Od roku 1969 udává společnost Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat od disket a magneticko-optických médií, formátů CD a DVD až po nejnovější HD média Blu-ray. Dále nabízí kvalitní výrobky na poli přenosných USB flash disků, paměťových flash karet, SSD a externích pevných disků v kapesním formátu 4,57 cm (1,8"), přenosném formátu 6,35 cm (2,5") a stolním formátu 8,89 cm (3,5") a také široké spektrum počítačového příslušenství. Společnost Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, členem skupiny MCHC a využívá špičkového oddělení výzkumu a vývoje. Díky tomu hraje klíčovou roli na trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly v průběhu výroby zajišťují vysokou kvalitu výrobků společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je předním subjektem na trhu s optickými datovými nosiči. Od roku 2010 působí společnost Verbatim také na globálním trhu energeticky úsporných LED/OLED světel pro spotřební i podnikové využití. Pomáhají jí při tom klíčové technologie vyvinuté společností Mitsubishi Chemical Corporation.

Další informace naleznete zde: adrese www.verbatim.com

 

Kontakt pro novináře Maria Csilics, Verbatim GmbH, Düsseldorfer Str. 13 65760 Eschborn, Tel: +49 (0)6196-9001-30, mcsilics@verbatim-europe.com